POPRAWA HUMORU


1. Pyszna herbatka


Herbata z cytryną, pomarańczą, goździkami, kawałkiem imbiru, miodem na osłodę i oczywiście w gronie miłych i uśmiechniętych ludzi.
2. Jabłkowy smakołyk

  Piękny zapach pieczonych jabłek z cynamonem, to jeden z prawdziwych uroków jesieni, przypomnijmy o tym naszym zmęczonym chorobą bliskim.
3. Spacer pod kolorowym parasolem


Niech lekki deszcz nie będzie wymówką od wyjścia na świeże powietrze. Jeśli tylko stan chorego na to pozwala, ubierzcie się ciepło, zabierzcie parasole i pomóżcie choremu choć na chwilę opuścić łóżko.

4. Upiększenie kącika chorego

Jesienne porządki nie są wcale mniej ważne od tych bardziej znanych-wiosennych. Drodzy towarzysze chorych, zakasajmy rękawy i wyczarujmy piękne kąciki naszym podopiecznym.

5.Coś dla ciała


Przestrzeń podopiecznego już upiększona, pościel ładna i czysta, teraz czas na ciepłą i pachnącą kąpiel. Jeśli naszą podopieczną jest Pani, nie zapomnijmy pomóc jej pomalować pięknie paznokcie oraz uczesać ładnie włosy (oczywiście jeśli ma na to ochotę i siły).

6. Coś dla ducha


W odświeżonym, ładnym pokoju, po cieplutkiej kąpieli, miło będzie poczytać dobrą, pozytywnie nastrajającą lekturę. Przyjemnie będzie również obejrzeć dobrą komedię, albo posłuchać muzyki.

A jakie Wy macie sposoby na  polepszenie humoru choremu? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

Kategoria:

Udostępnij:

2 komentarze

  1. Odnosnie tych jablek z cynamonem to moja zona robi takie jablka z kruszonka. Robi sie kruszonke, jablka sie obiera i kroi na mniejsze kawalki, wlada sie jablka do miseczki i posypuje kruszonka to wszystko wstwia sie do piekarnika. Pycha polecam zwlaszcza teraz na jesienno-zimowe wieczory.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To musi być pyszne!!! Zwłaszcza kiedy jabłuszka podaje żona :)

      Usuń