POTRZEBY

Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim tym, którzy jeszcze zastanawiają się na jaką organizację przeznaczyć 1% podatku :)

Wszyscy dobrze wiemy, jak wielkie potrzeby ma każda organizacja pożytku publicznego, dlatego każdy z nas powinien przekazać ten swój 1% tam, gdzie jego zdaniem - trzeba.

Mnie osobiście, wyjątkowo chwytają za serce potrzeby ludzi umierających - ich ból, ich smutek, ich problemy i niespełnione nadzieje - zależą w ogromnej mierze od ludzi cieszących się aktualnie lepszym zdrowiem. 

Temat umierania, niegdyś temat tabu - dziś staje się coraz bardziej "normalnym" tematem. Coś o czym kiedyś nawet mówić nie było trzeba, dziś istnieje, pojawia się w mediach, w Internecie i na ulicy. To wielki sukces, ale nadal potrzeba rozmowy, rozgłosu by umierający i ich bliscy nie czuli się samotni i nie czuli tyle bólu ...  i nawet jeśli nadal wydaje nam się to odległym tematem to i tak kiedyś nas dosięgnie...bo każdy z nas umrze... - niby oczywiste, a jednak!

Moją uwagę zwrócił ostatnio filmik opisujący aktualną sytuację hospicjum i potrzeby ludzi ciężko chorych. W tym krótkim nagraniu, w przekonywujący sposób mówią m.in.: aktorka Aleksandra Woźniak, Jarosław Bieniuk - piłkarz i partner Ani Przybylskiej, aktorka Dorota Kolak, bokser Dariusz Michalczewski i inni wspaniali:)


Jeśli chcielibyście posłuchać więcej o sytuacji hospicjum, kliknijcie tutaj i włączcie audycję z cyklu "Sami sobie" (radio gdańsk).

Miłej niedzieli !

Kategoria:

Udostępnij:

0 komentarze