Grudzień

Za oknem pierwszy śnieg, zimno i pięknie. Już nie spędzamy z naszym podopiecznym zbyt wiele czasu na dworze, ale możemy cieszyć się razem z nim pięknym widokiem zza okna. Żeby było jeszcze piękniej udekorujmy pokój chorego zimowo - świątecznymi ozdobami. Nasza bliska, chora osoba, nie może już zbytnio uczestniczyć w tym corocznym gwarze przedświątecznym, kiedy na ulicach i w sklepach są tłumy ludzi, słychać świąteczne piosenki a oczy cieszą piękne gadżety i świecidełka. Niech atmosfera zimy i świąt, co prawda w spokojniejszym tonie, ale równie uroczym przyjdzie do naszego podopiecznego, z pewnością się ucieszy, a w głowie pojawią się piękne wspomnienia. Może zasłużymy sobie nawet na wysłuchanie tych wspomnień! Oto kilka inspiracji na dekoracje. 

Jeśli w rodzinie są dzieci, warto je zaangażować w dekorowanie pokoju, nasz podopieczny doceni taką dekorację podwójnie, a dziecko poprzez zabawę, zrobi coś szlachetnego.

Jeśli nasz podopieczny jest w szpitalu lub hospicjum, nie rezygnujmy z dekorowania kącika chorego!  Powodzenia!

Jeśli chcielibyście się podzielić Waszymi pomysłami i pochwalić Waszymi dekoracjami, zróbcie zdjęcia i wyślijcie je do mnie, chętnie  obejrzę Wasze dzieła a następnie opublikuję na blogu.

Kategoria:

Udostępnij:

0 komentarze