KOLOROWANKI


Kochani,

jak płynie Wam letni czas?

Czy zdążyliście już troszkę odpocząć i odetchnąć w te wakacje? 

Jeśli nie - to nie zapomnijcie o tym, zasługujecie na wypoczynek, spokój i relaks. 
Dbając o siebie (chociaż wiem, że nie dla wszystkich jest to proste), lepiej zadbamy o innych. 
A może uda Wam się spełnić, jeszcze tego lata choć jedno z Waszych marzeń? 
 A może macie w sobie tyle pozytywnej energii, żeby pomóc spełnić marzenie osoby terminalnie chorej? Byłoby pięknie!...

W każdym razie, życzę Wam mnóstwa małych i wielkich radości jeszcze tego lata!


Odpoczynek to ważna sprawa, ale prawdziwie doceni go tylko ten, kto żyje dla innych, daje mnóstwo czasu i energii innym ludziom, pomaga, załatwia, angażuje się, kocha i chce dla wszystkich najlepiej. I tutaj pojawia się problem - taka osoba, zwykle zapomina o sobie, nie myśli o odpoczynku a na pytanie:  'kiedy Ty odpoczniesz?' - macha ręką z uśmiechem na ustach. 

 Mimo wszystko, zachęcam każdego do choćby chwili spokoju i pobycia tylko ze sobą każdego dnia z życia.

Dobrze jest poukładać sobie myśli, przystanąć, odetchnąć, zrelaksować się, odpocząć, pomyśleć i dać sobie chwilkę do namysłu... nawet kiedy nic złego się nie dzieje, kiedy czujemy się spełnieni i szczęśliwi - po prostu przystańmy, doceńmy i pielęgnujmy ten stan. 
Często jednak życie daje nam powody do zmartwień i myśli ciężkich - zaczynamy gromadzić kłopoty a to zaczyna nas przytłaczać, jak więc mamy dawać innym radość, pomoc i uśmiech skoro sami mamy go za mało...

Przystańmy na chwilkę i uspokójmy swoje myśli. Drobniutko, każdy szczególik starannie i wytrwale postarajmy się upiększyć a znów powróci do nas bardziej kolorowe spojrzenie.

W codziennym dniu, ku spokoju i cierpliwości do ludzi i życia mogą okazać się pomocne różne rzeczy, które w miły sposób zmuszą nas do pobycia ze swoimi myślami: gimnastyka, bieganie, muzyka, gotowanie czy kolorowanie...

 Gdańskie niebo / kolorowanka / kredki / kwiatek znad rzeczki

Pisałam już kiedyś o antystresowych kolorowankach dla dorosłych - tutaj, wpis ten okazał się bardzo popularny na blogu, więc dziś powrócę do tematu, polecając Wam konkretną kolorowankę "Crazy Drawings".
 
  Crazy Drawings to bardzo pozytywne grafiki, które z przyjemnością sobie koloruje, kiedy tylko znajdę chwilkę. Koloruję albo w towarzystwie moich małych dzieci, kiedy jest czas na kredki :) albo koloruję w cennej ciszy... - to drugie raczej rzadko się zdarza ale rzeczywiście czasem tak bywa :) niewątpliwie kolorowanie jest dla mnie sposobem na uspokojenie i odbudowanie cierpliwości, choćby na chwilkę :) 

W moim domu kolorowanki i kredki mają swoje, widoczne miejsce, do którego każdy domownik czy gość ma dostęp i jeśli tylko ma ochotę może sobie kolorować :) (Czasem z obrazka wychodzi niezłe wspólne dzieło :))

 W poprzednim poście o kolorowankach - klik wspominałam Wam o pomyśle umiejscowienia obrazków do pokolorowania w kąciku dla wolontariuszy w hospicjach - i z tego miejsca bardzo dziękuję Crazy Drawings za darmowy egzemplarz świetnych kolorowanek, który trafi do wolontariuszy Gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza :) 

Jeśli dzięki nam świat może stać się bardziej kolorowy to cudownie, jednak najważniejsze abyśmy dbali o swój spokój, pielęgnowali swoją cierpliwość i okraszali świat uśmiechem a wtedy z pewnością pięknie pokolorujemy życie innych, a zwłaszcza ludzi, którym choroba uparcie chce wybielić kolory radości, szczęścia i życia.


Kasia

Kategoria:

Udostępnij:

1 komentarze

  1. Super kolorowanka, super talent... Dołączam do grona obserwujących i zapraszam do siebie :) http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń